Blog

Dzieci na weselu

Dodano: 10.06.2016

Na początek temat najbliższy memu sercu. Czyli co zrobić z najbardziej wymagającymi gośćmi naszego przyjęcia. Dzieci dodają każdej imprezie wdzięku i radości, niestety nie będą zadowolone jeśli nie zadbamy o kilka ważnych rzeczy.

Rozsadzenie dzieci przy stole

Organizując przyjęcie, na którym będą obecne dzieci musimy dokładnie zaplanować rozsadzenie gości przy stołach. Możemy posadzić najmłodszych przy stole razem z rodzicami. Wiąże się to jednak z pewnymi ograniczeniami. Musimy się liczyć z tym, że rodzice będą zaabsorbowani pociechami podczas jedzenia. Dzieci będą chciały się bawić przedmiotami obecnymi na stole. Jeśli na przyjęciu planujemy podać alkohol, maluchy będą świadkami jego spożywania. Po pewnym czasie i tak znudzą się siedzeniem przy stole i będą chciały odejść od stołu zostawiając puste miejsce i dystans pomiędzy dorosłymi gośćmi.

Lepszym rozwiązaniem jest posadzenie wszystkich dzieci przy osobnym stole. Warto zapytać wcześniej obsługę lub samemu zadbać o krzesła i stół wielkością dostosowane do wzrostu maluchów. Możemy wtedy zaplanować oddzielne menu dla maluchów. Warto podać dania, z jedzeniem których dzieci nie będą miały problemu. Najlepsze są posiłki, które można jeść rękoma, takie jak nuggetsy czy sałatka w łódeczkach z makaronu. Jeśli użyjesz papierowej lub plastikowej zastawy nie będzie obawy, ze coś ulegnie zniszczeniu czy któreś z dzieci zrobi sobie krzywdę. Dobrym pomysłem jest przygotowanie słodkości dla najmłodszych w ciekawych formach. Użyj wyobraźni w kreowaniu miejsca dla dzieci. Im będzie  ciekawsze tym więcej czasu dzieci tam spędzą a obiad zostanie zjedzony do końca.

brigadier-944889_960_720

Zabawy dla dzieci

Zadbajcie o to by maluchy miały zajęcie po skończonym posiłku. Jeśli zaczną się nudzić będą absorbować uwagę dorosłych. Żadna panna młoda nie chciałaby by znudzone dzieci biegały po sali, przebijały balony czy  niszczyły piękne dekoracje. Jeśli planujesz przyjęcie z dziećmi musisz zadbać również o rozrywkę dla nich. Porozmawiaj z orkiestrą, niech przygotuje kilka piosenek gdzie będą mogły pobawić się wszystkie pokolenia. Niezawodna jest zabawa w pociąg lub popularne kaczuszki. Często orkiestry lub DJ dysponują maszynką do puszczania baniek mydlanych. Na pewno sprawi to dzieciom duża frajdę. Dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie dla maluchów kolorowej kredy, jeśli na podjeździe restauracji jest bezpiecznie mogą tam one stworzyć przepiękne obrazy, które znikną przy pierwszym deszczu, nie sprawiając kłopotu właścicielom restauracji. Możesz również przygotować kolorowe peruki czy chustki i apaszki, maluchy będą się mogły przebierać i stroić. Dzieci są bardzo kreatywne i potrzebują bardzo niewiele by tę kreatywność rozbudzić. Postaraj się przygotować kilka gadżetów, które mogą przydać się im do zabawy.

photo-1444840535719-195841cb6e2b

Animator zabaw dla dzieci

Wynajęcie animatora na wesele czy inne przyjęcie jest niewątpliwie najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Jest on profesjonalnie przygotowany do pracy z dziećmi. Wie co podoba się dzieciom w różnym wieku. Dobry animator zajmie się dziećmi podczas spożywania posiłków, przypilnuje miejsca gdzie będą przebywali najmłodsi jak również zadba o to by żadne z nich się nie nudziło. Zdejmie on z Twoich barków przygotowywanie akcesoriów i gadżetów, które mogą się przydać podczas zabawy. Animator dostosowuje zabawy do ilości, wieku i stopnia zaprzyjaźnienia dzieci. Nie będzie więc obawy, że któreś z dzieci zostanie odtrącone czy nie znajdzie nic ciekawego dla siebie. Animatorów zabaw dla dzieci jest coraz więcej. Ich oferty są bardzo obszerne i to od Was zależy sposób zajęcia czasu dzieciom podczas waszego wesela. Zastanów się, czy chciałabyś zaproponować dzieciom malowanie twarzy, wielkie bańki mydlane, zabawy taneczne czy może poszukiwanie weselnego skarbu. Niektóre firmy proponują układanie dzieci do snu oraz całonocne czuwanie przy łóżkach do czasu powrotu rodziców z przyjęcia. Na pewno jest to duże udogodnienie dla Waszych gości weselnych. Możliwości jest naprawdę wiele, warto pytać, szukać i brać tę opcję pod uwagę.

Decyzję o zaproszeniu dzieci na wesele podejmijcie po rozmowie z restauratorem. Powie Wam o możliwościach i ograniczeniach sali weselnej, doświadczeniach z obecnością dzieci. Może się też okazać, że w ich ofercie jest animator, który zajmie się dziećmi albo też mogą taką osobę polecić.