Warsztaty artystyczne ArtAkcja

Zapraszamy Państwa do świata piękna. Warsztaty artystyczne ArtAkcja oferują szeroki wachlarz aktywności twórczych dla dzieci i dorosłych. Każdy pasjonat znajdzie u nas coś zgodnego ze swoimi zainteresowaniami.

Nasze spotkania to świetny pomysł na wspólne spędzanie czasu. Każdorazowo dostosowujemy się do grupy odbiorców. Nasze aktywności kierujemy do wszystkich osób  kochających rękodzieło artystyczne w duchu eco, upcyklingu i recyklingu, chcących poznać swoje ukryte talenty. Warsztaty to doskonałe uzupełnienie  Uniwersytetów Trzeciego Wieku czy zajęć dodatkowych dla dzieci . Zajęcia przez nas oferowane sprawią, żekażde spotkanie nabierze wdzięku i piękna.

Naszą domeną są warsztaty rękodzieła skierowane dla dzieci i dorosłych, pracowników firm czy uczestników pikników rodzinnych. Każdy warsztat daje uczestnikom satysfakcję i radość z własnoręcznie wykonanego dzieła, które będzie stanowiło piękną ozdobę domu czy oryginalny prezent dlanajbliższych.

Udział w naszych spotkaniach to fantastyczna okazja do rozwijania swoich umiejętności, kreatywności i pasji. Zajęcia pozwalają lepiej się poznać członkom nowej grupy, jest to prawdziwa okazja do integracji. Warsztaty polecamy szczególnie dzieciom, które dzięki nim uczą się otwartości, samodzielności oraz skupienia.

Las w słoiku

Patrzenie na zielone uspokaja, stworzenie własnego mini ekosystemu wprowadza nas w stan głębokiego relaksu. To niezwykła ozdoba domu, awykonanie jej sprawia wyjątkową przyjemność.

Warsztat skierowany jest dla grup od 10 do 15 osób. Każdy z uczestników otrzymuje kompletny zestaw do wykonania własnego lasu w słoiku.            W skład zestawu wchodzi słoik o pojemności 4 litrów, niezbędne podłoża  do wykonania warstw ziemi, rośliny zielone, susz florystyczny oraz inne ozdoby.

Szacowana długość warsztatu :  1 h – 1,5 h

Ilość uczestników: 10 – 15 osób

Koszt uczestnictwa: 80 zł

Zapachowe świeczki sojowe

Jeśli brakuje Wam pomysłu na dokończenie wystroju Twojego mieszkania, to aromatyczna świeca będzie idealnym dopełnieniem, który nada charakter Twojemu wnętrzu. Sojowa świeca zapachowa wykonana jest z naturalnych materiałów. Nie emituje do otoczenia żadnych chemicznych substancji. Jej ciepłe światło i subtelny zapach doskonale podkreśli przytulny charakter każdego wnętrza. Podarowana w prezencie, zaskoczy każdego. Możecie dostosować zapach do temperamentu obdarowywanego. Taki upominek na pewno zostanie doceniony przez każdego.

Uczestnik  zajęć otrzymuje kompletny zestaw do wykonania dwóch świec o pojemności około 200 ml. W skład zestawu wchodzi naturalny wosk sojowy, szklane pojemniki, dwa rodzaje knotów, susz florystyczny, keramzyt, ozdoby, olejek eteryczny i narzędzia niezbędne do wykonania świec.

Szacowana długość warsztatu :  1 h – 1,5 h

Ilość uczestników: 10 – 15 osób

Koszt uczestnictwa: 70 zł

 

Mydełka glicerynowe

Nie jest tajemnicą, że mydła glicerynowe wpływają dużo korzystniej naszą skórę niż te tradycyjne. Oprócz tego, że doskonale myją, dbają również o odpowiedni poziom nawilżenia skóry, łagodzą podrażniania, zmiękcza skórę i nadaje się do tej naprawdę wrażliwej.

Własnoręczne zrobienie mydła pozwala uniknąć sztucznych dodatków, sprawiając że jest ono jeszcze bardziej łagodne dla naszej skóry. Do mydeł glicerynowych można dodawać przeróżne składniki, dostosowując je do naszych potrzeb. Możliwości są niemal nieograniczone.

Wykonanie własnego mydełka to znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu, a mnogość możliwości pozwala wyżyć się artystycznie. Mydła glicerynowe własnego wyrobu to znakomity pomysł na wyjątkowy prezent.

Każdy z uczestników otrzymuje kompletny zestaw do wykonania dwóch mydełek glicerynowych. W skład zestawu wchodzi baza glicerynowa, barwniki, olejki eteryczne, dodatki oraz wszystkie narzędzia niezbędne do wykonania mydełek.

Szacowana długość warsztatu :  1 h

Ilość uczestników: 10 – 15 osób

Koszt uczestnictwa: 30 zł

Musujące kule do kąpieli

Tajemnicą musujących kul do kąpieli jest odpowiednie połączenie składników. To dzięki nim kule, po wrzuceniu do wody, zaczynają delikatnie musować, uwalniając całą zawartą w sobie dobroć. W zależności od dodanych składników, kule zmieniają swoje właściwości. Niemniej jednak, po użyciu każdej z nich, nasza skóra pozostanie miękka, natłuszczona i idealnie gładka.

Każdy z uczestników otrzymuje kompletny zestaw do wykonania kilku kul do kąpieli. W zależności od wielkości, może wyjść ich od trzech do pięciu sztuk. W skład zestawu wchodzą produkty bazowe, dodatki aktywne, aromaty, barwniki oraz wszystkie niezbędne narzędzia.

Szacowana długość warsztatu :  1 h

Ilość uczestników: 10 – 15 osób

Koszt uczestnictwa: 30 zł

Rekomendujemy połączenie warsztatów „Mydełka glicerynowe” i „Kule do kąpieli”. Całkowity koszt uczestnictwa wynosi wówczas 50 złotych od osoby.

Ramka z mchem

Ramka wypełniona naturalnym mchem to unikatowa ozdoba, która sprawdzi się w każdym wnętrzu. Mech ma właściwości regulujące poziom nawilżenia pomieszczenia, nie trzeba o niego w żaden sposób dbać i zawsze wygląda pięknie i świeżo. Mech jest zawsze zielony i pięknie się prezentuje. Od naszej wyobraźni zależy, jaki charakter nabierze kompozycja; czy będzie to klasyczne uzupełnienie domowego zacisza czy nowoczesna instalacja w minimalistycznym wnętrzu. Ramki wykonane podczas warsztatu mają wielkość kwadratu lub sześciokąta u wymiarach około 25 cm. Wykonanie kompozycji nie jest bardzo skomplikowane, a efekty będą cieszyły nasze oczy bardzo długo. Nie trzeba dodawać, że tak wykonane dzieło idealnie sprawdzi się w roli prezentu, a obdarowani będą zaskoczeni faktem, że wykonaliście je własnymi rękami.

Każdy z uczestników otrzymuje kompletny zestaw do wykonania ramki z mchem. W skład zestawu wchodzi kartonowy szablon, deseczki balsowe, susz florystyczny, naturalny mech oraz wszystkie narzędzia niezbędne do jej wykonania.

Szacowana długość warsztatu :  1 h – 1,5 h

Ilość uczestników: 10 – 15 osób

Koszt uczestnictwa: 80 zł

 

Slime

Warsztaty slime to propozycja raczej dla młodszych uczestników. Niemniej jednak, każdy dorosły również czerpie radość z zabawy kolorowym glutkiem. Slime doskonale ćwiczą małą motorykę u dzieci, uczą je dokładności oraz słuchania poleceń. Dla starszych uczestników jest to warsztat relaksujący. Ugniatanie gładkiego glutka uspokaja, a wykonanie go samodzielnie w domu, pozwoli zaimponować młodszym mieszkańcom. Mnogość możliwości kreacji slime pobudza wyobraźnię.

Każdy z uczestników otrzymuje kompletny zestaw do wykonania dwóch glutków- transparentnego i piankowego. W skład zestawu wchodzą wszystkie składniki konieczne do uzyskania odpowiedniej konsystencji, barwniki, brokaty i inne ozdoby oraz wszystkie narzędzia niezbędne do zrealizowania warsztatu.

Szacowana długość warsztatu :  1 h

Ilość uczestników: 10 – 15 osób

Koszt uczestnictwa: 40 zł

 

zdjęcie elka

O mnie

Nazywam się Ela Mleczko. Z wykształcenia jestem technologiem żywności, ale to rękodzieło od zawsze jest  moją pasją. W momencie gdy zostałam mamą zrozumiałam, że chcę pójść inną drogą zawodową. Od 2016 roku zajmuję się pracą z dziećmi. Uważam, że pedagogika twórczości jest równie ważna co realizacja podstawy programowej. Dzięki niej możemy odkrywać talenty dzieci, rozwijać je i pielęgnować. Praca z dziećmi daje mi bardzo dużo satysfakcji, szczególnie wtedy, gdy uczestnictwo w jednym warsztacie okazuje się być początkiem długoletniej pasji.

Od 2016 roku pomagam również w organizacji Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Spotykanie nowych osób, słuchanie ich historii daje mi dużo radości i wiele mnie uczy.  Nic nie daje lepszego tła do wzajemnego poznania niż wspólne działanie. Podczas majsterkowania ludzie otwierają się na nowe doświadczenia, ale i na siebie wzajemnie.

Gdy powstają piękne rzeczy, świat również staje się piękniejszy.